Infuzní terapie

Od 1.5.2024 bude možné se objednat v naší ordinaci na infuze vit. C (vit C inject. 7,5g/amp.), glutathionu a to samostatně či v jejich kombinaci. Aplikace bude prováděna dle našich časových možností, po dohodě s naší sestřičkou Adrianou Čipižákovou. Pokud byste měli zájem o tuto službu, prosíme, kontaktujte nás emailem, či telefonicky a naše sestřička se s Vámi následně domluví na oboustranně vhodném termínu.

Něco málo k vit C: Podobně jako glutathion je i vit C silný antioxidant. Hraje důležitou roli při fungování imunitního systému. Přispívá k prevenci kardiovaskulárních chorob a je nezbytný pro tvorbu kolagenu. Podporuje vstřebávání železa a účastní se různých metabolických pochodů. Jeho mírný nedostatek se projevuje slabostí a únavou, drobným krvácením (třeba recidivujícím krvácení z nosu při rýmě…atp.), v případě závažného nedostatku pak kurdějemi- v dnešní době se již prakticky nevidí. Doplnění vit C lze pokrýt pomocí běžné dostupné „nelipofilní“ formy, zde je však potíž, že se nevstřebá za běžných okolností víc jak 400mg… V lipofilní formě, která je oproti běžnému „céčku“ výrazně nákladnější, se vit C vstřebá v mnohem větší míře a lze brát několik tobolek denně v průběhu dne (jedna tobolka běžně obsahuje 500-650mg), cestou infuze pak tělo dostane v 1 amp. 7,5g vit C během zhruba 20minut.

Něco málo ke glutathionu: Je to silný antioxidant, který se nachází v každé buňce v těle. Hladiny glutathionu v těle mohou být sníženy řadou faktorů, včetně špatné výživy, environmentálních toxinů a stresu. Jeho hladiny také klesají s věkem. Jedinečnou věcí na glutathionu je, že je tělo schopné si ho vytvořit samo v játrech, což neplatí o většině antioxidantů. Kromě přirozené produkce v těle může být glutathion podáván intravenózně, nebo perorálně- nejčastěji ve formě tobolek. Perorální požití glutathionu však nemusí být za určitých podmínek natolik spolehlivé, jako intravenózní podání. 

Indikace k těmto infuzím:
* dlouhodobý stres, chronická únava
* podpora imunitního systému- např. opakující se virová onemocnění, atp.
* podpora hojení ran
* a mnoho dalších

Infuzní terapie se doporučuje v sérii několika na sebe navazujících dávkách. Četnost podaných infuzí závisí na domluvě, obvyklé schéma je 1 amp. vit. C 2x týdně, po dobu 2-4týdnů třeba v případě potřeby posílení imunitního systému v době zvýšených nároků (roční období, stres, …).

Cena 1 infuze vit. C: 1000 kč
Cena 1 infuze glutathionu: 750 kč
Cena 1 infuze vit. C a glutathionu: 1600 kč

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Infuzní terapie