Očkování na černý kašel…

Očkování na je možný v rámci aplikace vakcíny Boostrix/Adacel, které jsou určeny k imunizaci proti černému kašli, záškrtu a tetanu. Očkování touto kombinovanou vakcínou bývalo dle dřívějších zvyklostí možné provést nejdříve po roce od poslední dávky vakcíny na tetanus, dle aktuálního stanoviska vakcinologické společnosti (Prof. MUDr. Roman Chlíbek, PhD.) je možné tak učinit již po měsíci od posledního očkování na tetanus… * Jelikje v těchto vakcínách snížené množství tetanické složky, je vhodné mít na paměti, že oficiálně stanovené přeočkování je pak do 10let. Cena vakcíny s aplikací je 950kč. Pokud byste měli zájem o tuto vakcínu, zavolejte do ordinace. 

* V danou chvíli se jedná „pouze“ o stanovisko a dle našich informací to jakkoli nesnižuje právní odpovědnost lékaře v případě možných nežádoucích účinků způsobených hyperstimulací imunitního systému a proto se v naší ordinaci budeme nadále držet původních doporučeních- odstup min. jeden rok, nebo individuálně dle aktuálních sérologických hodnot protilátek proti tetanu.

Dále je zde možnost nechat se očkovat kombinovanou vakcínou Adacel-polio, která obsahuje imunizaci proti černému kašli, záškrtu, tetanu a dětské obrně. Obecná pravidla jsou stejná jako u Adacelu/Boostrixu. Cena této vakcíny je i s aplikací 1100kč.

Dle poslední aktualizace doporučeného postupu vakcinologické společnosti ČLS JEP má být všem gravidním ženám doporučovano očkování vakcínou Adacel, Boostrix, nebo Adacel-polio ve III.trimestru těhotenství. V případě zájmu poprosíme o kontaktování přímo očkovací centrum. Děkujeme za pochopení. 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Očkování na černý kašel…